Nawigacja
Bierzemy udział
www
Bierzemy udział w programach
Owoce i warzywa w szkole
Mleko w szkole
Promocja Zdrowia
www
Logowanie
Nazwa uytkownika

HasoNie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
Aktualnie online
Goci online: 1

Uytkownikw online: 0

cznie uytkownikw: 2
Najnowszy uytkownik: adminzso
Ostatnie artykuy
Brak artykuw
Powitanie
Witamy na stronie naszej Szkoły.

Koliba z Orawki z wizytą w Szentendre

Koliba w Szentendre

Obrazy: img_0394koliba.jpg

W dniach 23 i 24 lipica 2016 r. orawski zespół regionalny Koliba z Orawki gościł w Szentendre na zaproszenie burmustrza miasta Szentendre przy współpracy z Samorządem Mniejszości Polskiej Miasta Szentendre wraz z jego przewodniczacym panem Krzystofem Szarkowiczem.

Wizyta odbyła się w ramach Festiwalu Kultur Mniejszości Narodowych, w którym obok Greków, Rumunów i Chorwatów udział wzięli również Polacy. Polski zespół Koliba wystąpił w sobotnie popołudnie na scenie usytuowanej w pobliżu urokliwych nadunajskich bulwarów miasta Szentendre. Po wyczerpującym wystepie w upale krzepcy Orawianie nie poddali się i muzyczną oprawą zabawiali gości, którzy odwiedzali polskie stoisko regionalne.

Warto dodać, że w zespole "Koliba" spiewają, tańczą i grają uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół w Orawce.

Zdjęcia z pobytu i występów "Koliby" w Szentendre

O zespole...


Wycieczka do Wałbrzycha

Wycieczka do Wałbrzycha

Foto-relacja z wycieczki

W dniach 13-14 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami  uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wałbrzycha...

 

Czytaj wiecej....Wyniki Konkursów 2016

Konkursy w roku szkolnym 2015/2016


Nasi uczniowe brali udział w wielu konkursach i zajęli czołowe miejsca:

Wyniki konkursów w 2016 r. w naszej szkole.


Szentendre 2016

Wycieczka na Węgry do Szentendre


W dniach od 2 do 6 czerwca grupa uczniów Zespołu Szkół w Orawce wraz z opiekunami przebywała na Węgrzech  na zaproszenie katolickiej szkoły z Szentendre.

Wyjazd ten jest wynikiem podpisania umowy o współpracy pomiędzy tymi dwiema szkołami. Była to okazja do odnowienia znajomości, które zostały zawarte podczas wizyty uczniów węgierskich w Orawce w listopadzie ubiegłego roku. Wzajemne kontakty mają na celu wymianę doświadczeń a także wzajemnego poznawania kultury i historii obu regionów...

Zobacz foto-relację z wycieczki: piątek sobota | niedziela | poniedziałek

Czytaj więcej...


Rekrutacja na rok szkolny 2016-2017

ZASADY REKRUTACJI
DO GMINNEGO PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO,
ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH
W GMINIE JABŁONKA
NA ROK SZKOLNY 2016/2017

 Zapisy do Gminnego Przedszkola Samorządowego, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych odbywają się w dniach 04.03.2016r .- 18.03.2016 r.

Wnioski w wersji papierowej można składać w Gminnym Przedszkolu Samorządowym, w szkołach podstawowych w godzinach od 8.00 do 14.00.

Pobierz plik w formacie pdf wraz z załącznikami


Jasełka w Orawce

Jasełka z okazji 300-lecia Konsekracji Kościoła w Orawce

3 stycznia w niedzielne popołudnie mieszkańcy Orawki oraz Goście mieli okazję zobaczyć spektakl przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Na wstępie Pani Dyrektor Maria Fifańska przywitała wszystkich zebranych. Szczególnym gościem był  ksiądz Paweł Kubani, autor autora sztuki Orawskie Betlejem.

Jasełka wstawione na podstawie tej sztuki zakończą obchody Jubileuszu 300- lecia konsekracji Kościoła.

Pani Dyrektor podsumowując  ten wspaniały Jubileusz wyraziła swoją  radość, że Młodzi Orawianie wraz ze swoimi nauczycielami zaangażowali się te w obchody.

Wzięli udział w:

Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Karola Wojtyły

Gminnym Konkursie Literackim: Wieś i parafia Orawka

 Gminnym Konkursie Fotograficznym pt. Znaki sakralne na Orawie

Wystawie prac plastycznych: pt. Kościół w Orawce

Następnie podziękowała osobom zaangażowanym w organizację szkolnych obchodów jubileuszu: panu Antoniemu  Karlakowi Wójtowi  Gminy Jabłonka,  ks. Tadeuszowi  Dąbrowski emu proboszczowi Parafii Orawka,  panu Robertowi Kowalczykowi i pani Małgorzacie  Kulawiak,  pani Katarzynie Zachwieja, pani  Zofii Palanik , pani Katarzynie  Jasiura  pani Emilia Joniak, siostrze Małgorzacie  Kościółek, ks. Grzegorzowi  Łomzikowi,  panu Piotrowi  Męderakowi, pani Barbarze  Zgamie, pani Lucynie Borczuch, pani Jolancie Basisty-Szczęśniak,  panu Łukaszowi Sowińskiemu, pani Magdalenie Kostrzewie-Smreczak, panu Janowi Palenikowi, pani Renacie Kilanowicz,  pani Monice i panu Rafałowi Jurczak. Swoje przemówienie zakończyła słowami:

Dla wierzących celebracja Bożego Narodzenia odnawia pewność rzeczywistej obecności Boga z nami. Dzisiaj w ten mroźny styczniowy wieczór odkryjmy jeszcze raz Tajemnicę Narodzenia Boga, „Który stał się kiedyś jednym z nas…”

Dziękując za uwagę powtórzyła słowa uczniów naszej szkoły , które nawiązują do sztuki księdza Pawła a zostały wypowiedziane podczas Świętojańskich Zwyków minionego roku

Oby nam wszystkim ten  Jubileusz przypominał o wdzięczności w stosunku do budowniczych Kościoła w Orawce…  aby Jubileusz ukształtowało w naszych sercach postawę wspólnej troski i odpowiedzialności za ten piękny Kościół…. wspólnej troski i  odpowiedzialność za naszą orawską tożsamośćCertyfikat Wiarygodna Szkoła


Spektakl teatralny Przygody Tomka Sawyera

Spektakl teatralny „Przygody Tomka Sawyera”

Dnia 12 października 2015 r. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce uczniowie klas IV-VI oglądali spektakl pt. ,,Przygody Tomka Sawyera” . Adaptację sceniczną na podstawie książki Marka Twaina wystawił Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Natomiast uczniowie klas 0-III obejrzeli spektakl pt.” Pinokio”. W adaptacji scenicznej „ Le avventure di Pinocchio” Carlo Collodi wystąpili: Julia Markiewicz, Monika Panuś, Maciej Małysa i Piotr Zaniewski.

Znakomita gra aktorska, pomysłowa, scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne i wspaniała muzyka spowodowały, że czas tam spędzony był pełen wrażeń i wspaniałych przeżyć.


Ewaluacja zewnętrzna

Szanowni Państwo

W najbliższym czasie w Zespole Szkół w Orawce pojawi się zespół wizytatorów ds. ewaluacji, którzy przez kilka dni będą się przyglądać naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wyrażenia swoich opinii na potrzeby tego raportu.

Ewaluacja zewnętrzna jest ważnym elementem systemu nadzoru pedagogicznego, zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009 r. Ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy szkół i funkcjonowania systemu edukacyjnego. Ministerstwo zdefiniowało wymagania wobec szkół, dotyczące różnych dziedzin: od wyników nauczania, przez rozwijanie aktywności uczniów, współpracę z rodzicami, po organizację pracy placówki, w tym jej warunki lokalowe i wyposażenie (pełna lista wymagań na stronie www.npseo.pl).

Wizytatorzy ds. ewaluacji starają się więc uzyskać pełny obraz funkcjonowania placówki. Rozmawiają z dyrekcją i nauczycielami, ale też z uczniami. Istotnym elementem jest rozmowa z rodzicami. 

Zapraszamy Państwa na spokanie z wizytatorami ds. ewaluacji w dn 13.10.2015 o

 • Godz 1430  w Sali nr 2- Spotkanie informacyjne z Radą Pedagogiczną i Przedstawicielami rodziców
 • Godz.1515 wywiad grupowy z rodzicami, na który zostali wytypowani Przewodniczący Klasowych  Rad Rodziców oraz Rodzice dzieci zapisanych pod 5 nr. w dzienniku.
 • Na wywiad i spotkanie informacyjne zapraszam serdecznie wszystkich chętnych rodziców.

W trakcie rozmowy zostaną Państwo poproszeni o wyrażenie opinii na temat funkcjonowania naszej szkoły. Spotkanie potrwa do 90 min, nie będą w nim uczestniczyć przedstawiciele dyrekcji ani nauczyciele, a informacje zebrane w trakcie badania są w pełni anonimowe. Wypływające z niego wnioski będą częścią raportu, który niebawem zostanie zamieszczony na platformie internetowej www.npseo.pl. w zakładce “Zobacz raport z ewaluacji swojej szkoły”.

Zależy nam na Państwa szczerych opiniach. Chcemy poznać Państwa zdanie. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się wzmocnić i rozwijać naszą szkolną społeczność.

Z wyrazami szacunku,

Maria Fifańska


Wycieczka klas IV - VI

Wycieczka klas IV - VI w Tatry do Doliny Kościelskiej

W dniu 24 września 2015 roku odbyła się wycieczka do Doliny Kościeliskiej w Tatrach.

 

 

Klikając w zdjęcie możecie zobaczyć foto-relację z wycieczki.Uroczystość - 3 września

Uroczystości upamiętniające 76 rocznicę zestrzelenia nad Orawką polskiego samolotu wojskowego

3 września odbyły się uroczystości upamiętniające 76 rocznicę zestrzelenia nad Orawką polskiego samolotu wojskowego. Przy grobie lotników odbyła się krótka uroczystość, w której udział wzięli przedstawiciele UG Jabłonka z panem Wójtem na czele, uczniowie, nauczyciele i Dyrekcja Zespołu Szkół w Orawce. Obecni zapalili znicze, złożyli kwiaty i odmówili modlitwę za poległych w obronie ojczyzny.


Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września spotkaliśmy się rano na mszy świętej w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Orawce. Następnie udaliśmy się do szkoły. 

Nowy rok szkolny powitaliśmy radośnie, wypoczęci i pełni zapału do nauki. Po dwumiesięcznych wakacjach miło było znowu spotkać kolegów z klasy i wychowawców.

Pani Dyrektor Maria Fifańska przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców życząc sukcesów i zachęcając do nowych wyzwań . Uczniowie SP z p. Beatą Pieróg przypomnieli nam o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie po wysłuchaniu ważnych informacji organizacyjnych miały miejsce pierwsze krótkie lekcje wychowawcze.


List Gratulacyjny Wójta Gminy Jabłonka

List Gratulacyjny Wójta Gminy Jabłonka dla Gimnazjalistów ZS w Orawce


W akademii zakończenia roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkół w Orawce wziął udział zastępca wójta Gminy Jabłonka pan Bolesław Wójcik oraz Dyrektor ZEAS-u  pani Maria Staszkiewicz.

W czasie akademii został odczytany List Gratulacyjny Wójta Gminy pana Antoniego Karlaka skierowany do Dyrektora Szkoły, Nauczycieli, Rodziców a przede wszystkim Uczniów III klasy Gimnazjum  za zajęcie  I miejsca w Gminie w egzaminach gimnazjalnych.

Uczniowie osiągnęli wyniki ponad średnią gminy, powiatu i województwa. Wójt Gminy podziękował Dyrektorowi Szkoły pani Marii Fifańskiej, Nauczycielom i Wychowawcom za ich zaangażowanie. Pogratulował Rodzicom Absolwentów za osiągnięcia edukacyjne dzieci. Wyraził swój podziw dla Gimnazjalistów za ciekawość świata i młodzieńczy entuzjazm. Podziękował Młodym Ludziom, za to, że nie wahali się postawić na naukę, wykorzystali szansę, którą dała im szkoła - wyraził radość ze wspaniałych sukcesów i osiągnięć. Przekazał również całej społeczności szkolnej życzenia udanego wypoczynku, życząc aby wszyscy w nowym roku szkolnym wrócili z nowym zapasem sił i gotowości do podjęcia nowych zadań, realizacji marzeń i planów!


Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2014-2015

Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2014/2015

album: _mg_5009.cr2_t2.jpg

26 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Akademię z tej okazji poprowadziła klasa III Gimnazjum, która na tą okazję przygotowała film o swojej klasie.                     

Nauczyciele przedmiotów przypomnieli osiągnięcia uczniów w konkursach: gminnych, wojewódzkich, ogólnopolskich oraz wręczyli nagrody za konkursy szkolne. Podsumowane zostały przez nauczycieli opiekunów różne akcje społeczne m.in. zbieranie zużytych baterii oraz działalność biblioteki szkolnej!

 Następnie Dyrektor szkoły pani Maria Fifańska wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe dla uczniów za wzorowe zachowanie i wysokie wyniki w nauce. Najlepsi uczniowie otrzymali stypendium naukowe.

Klasa VI odebrała Świadectwa Ukończenia Szkoły Podstawowej i otrzymała drobne upominki od klasy V. Klasa III Gimnazjum odebrała Świadectwa Ukończenia Gimnazjum. Uczniowie klasy II G. pogratulowali i również wręczyli swoim starszym koleżankom i kolegom drobne upominki.

Dyrektor szkoły pogratulował uczniom klasy VI zajęcia V miejsca w Gminie ze sprawdzianu szóstoklasisty oraz uczniom Gimnazjum za zajęcie I miejsca w Gminie ze egzaminu gimnazjalnego.Tegoroczni absolwenci Gimnazjum uzyskali wyniki powyżej średniej gminy, powiatu i województwa.

Z tej okazji Wójt Gminy Jabłonka pan Antoni Karlak przesłał List Gratulacyjny skierowany do Dyrektora Szkoły, Nauczycieli, Rodziców, Uczniów! List został odczytany przez zastępcę wójta Gminy Jabłonka pan Bolesław Wójcik, który wraz z dyrektorem ZEAS-u panią Marią Staszkiewicz osobiście pogratulował wysokich wyników z egzaminu!

Pani Dyrektor wręczyła Listy Gratulacyjne Rodzicom Absolwentów oraz Dyplomy Podziękowania dla Rodziców zaangażowanych na rzecz szkoły!


GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY - wyniki

GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

„ZNAKI SAKRALNE NA ORAWIE”

Z OKAZJI 300-LECIA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA W ORAWCE

 

WYNIKI KONKURSU

 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym!
Zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród podczas "Świętojańskich Zwyków", które odbędą się dnia 21 czerwca 2015 r. o godz. 15.00 w Orawce na boisku sportowym "Za Wodą".

Podsumowanie uroczystości i zdjęcia na stronie gminnej

GMINNY KONKURS LITERACKI - wyniki

GMINNY KONKURS LITERACKI

Z OKAZJI 300-LECIA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA W ORAWCE

 

Kategoria IV-VI szkoła podstawowa

 1. Maria Zamroźniak   ZS w Orawce - I miejsce
 2. Marta Kidoń  SP nr 2 w Lipnicy Małej - II miejsce
 3. Julia Kuczkowicz ZS w Orawce - II miejsce
 4. Natalia Bohaczyk SP nr 1 w Lipnicy Małej - III miejsce

Wyróżnienia:

 1. Maciej Stachna ZS w Lipnicy Małej
 2. Natalia Dziubek ZS w Orawce
 3. Joanna Jurczak ZS w Orawce

 

Kategoria I-III gimnazjum

 1. Melania Udziela   ZS w Podwilku - I miejsce
 2. Xymena Maria Smreczak ZS w Lipnicy Małej - I miejsce
 3. Karolina Papaj ZS w Zubrzycy Dolnej - II miejsce
 4. Łucja Pieronek ZS w Orawce - III miejsce

 

Wyróżnienia:

 1. Joanna Waresiak ZS w Zubrzycy Górnej

 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym!
Zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród podczas "Świętojańskich Zwyków", które odbędą się dnia 21 czerwca 2015 r. o godz. 15.00 w Orawce na boisku sportowym "Za Wodą".

Podsumowanie uroczystości i zdjęcia na stronie gminnej

SP2 w Lipnicy Małej


GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KAROLA WOJTYŁY - wyniki

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KAROLA WOJTYŁY

Z OKAZJI 300-LECIA KOŚCIOŁA W ORAWCE

 Kategoria IV-VI szkoła podstawowa

 1. Zuzanna Garbaruk  ZS Podwilk
 2. Anna Garbiarz  ZS Orawka
 3. Justyna Wójciak ZS Lipnica Mała

Wyróżnienia:

 1. Antoni Kulawiak ZS Jabłonka
 2. Klaudia Bylina  ZS Podwilk
 3. Klaudia Piecusiak  ZS Orawka

 

Kategoria I-III gimnazjum

1. Dawid Bugajski  ZS Jabłonka

1. Melania Udziela ZS Podwilk

2. Julita Bosak ZS Zubrzyca Górna

3. Dominika Omylak ZS Zubrzyca Dolna

 

 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym!
Zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród podczas "Świętojańskich Zwyków", które odbędą się dnia 21 czerwca 2015 r. o godz. 15.00 w Orawce na boisku sportowym "Za Wodą".

Podsumowanie uroczystości i zdjęcia na stronie gminnej

Zapisy do przedszkola

Szanowni Rodzice,
Informujemy że w dniach od 16 marca do 31 marca 2015 r. odbywać się będą zapisy dzieci do Przedszkola w Orawce.


1% podatku na rehabilitację i leczenie Dawida Stopka

Podaruj 1% podatku na rehabilitację i leczenie Dawida Stopka, podopiecznego Fundacji Dzieciom - "Zdążyć z Pomocą".

Wystarczy wpisać w formularzu PIT:
KRS Fundacji: 0000037904,
oraz w polu cel szczegółowy: 1% 25 734 Stopka Dawid (pierwszy numer a później nazwisko i imię podopiecznego).


Spotkanie z rodzicami

Zebranie ogólne z Rodzicami odbędzie się dnia
04 lutego 2015 r. o godz. 15.30.

 

W programie:

1. Informacja instruktora szachowego o możliwości utworzenia kółka.

2. Warsztaty na temat zdrowego żywienia z zaproszoną panią dietetyk.

 

Po warsztatach spotkanie z wychowawcami w klasach.

 

Z poważaniem

dyrektor Zespołu Szkół w Orawce

Maria Fifańska


Dzień Babci i Dziadka

Dyrekcja Zespołu Szkół w Orawce
Grono Pedagogiczne wraz
z Samorządem Uczniowskim zapraszają
na uroczystą Akademię
z okazji Dnia Babci i Dziadka,
która odbędzie się dnia
22.01.2015 o godzieni 10:45
w naszej szkole

Szkolny Konkurs na kartkę bożonarodzeniową
W grudniu przed świętami odbył się Szkolny Konkurs na kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim lub niemieckim.
Wszystkie prace można obejrzeć w galerii.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za tak ogromne zainteresowanie konkursem. Wszystkie prace sa wartościowe i piekne, zasługują na pochwały.
Zapraszamy do udziału za rok :-)

Organizatorzy Konkursu

Insta.Ling
instaling

Nasza szkoła uczestniczy w programie Insta.Ling - 'Skuteczna nauka języka angielskiego, niemieckiego i ortografii'. Zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z materiałami dostepnymi na stronie
instaling1

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy na Jasełka w wykonaniu naszych uczniów oraz wspólne kolędowanie z grupą kolędniczą "KOLIBA", które odbędzie się w niedzielę 4 stycznia 2015 o godzinie 15:30


Opieka między świętami
Informuje, że w związku z brakiem zapotrzebowania na opiekę nad dziećmi w okresie między świętami, szkoła nie organizuje zajęć wychowawczo - opiekuńczych w tym okresie.

Dyrektor mgr M.Fifańska

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnego spotkania oraz okazją do pogłębiania więzi rodzinnych.

Niech przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk.

Images: BN5.jpg

 


Informacja

Informujemy, że obecnie trwają prace nad nowelizacją Statutu Zespołu Szkół w Orawce.


Spektakl "Dziady"

W dniu 31 października uczniowie klas gimanzjalnych mieli okazję obejrzeć spektakl "Dziady" w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.
Dzieki temu wyjazdowi uczniowie mogli zobaczyć inscenizację utworu Adama Mickiewicza, który poznawali, lub będą poznawać na lekcjach języka polskiego.


Przedstawienie EPIKA, LIRYKA, DRAMAT

23 października w naszej szkole gościli aktorzy z Zakopanego. Uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. "Epika, liryka, dramat", które przybliżyło im cechy charakterystyczne gatunków literackich.


Warsztaty historyczne

15 października uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach historycznych pt. "Dziedzictwo kulturowe" naszego regionu.

Szentendre & Orawka

www
WSPÓŁPRACA
SZENTENDRE & ORAWKA
300 LECIE KOŚCIOŁA

www
PROGRAM

300 LECIE KOŚCIOŁA

www
REGULAMINY KONKURSÓW

Insta.ling
www
Skuteczna nauka języka angielskiego, niemieckiego
i ortografii

Blog

www
ORE

www
Tarcza
ww